Darmowa dostawa od 190zł

Zapalone

Naturalne świece sojowe

Jaka świeca sojowa jest najlepsza?

ilustracja świeca sojowa w szkle
ilustracja świeca sojowa w szkle

Jak wybrać najlepszą świecę sojową?

Świece sojowe to świetna alternatywa dla typowych świec parafinowych. Mają niższą temperaturę topnienia i wytwarzają mniej sadzy niż tradycyjne świece, a ponadto lepiej pachną i są trwalsze. Są również mniej szkodliwe dla środowiska, ponieważ nie uwalniają szkodliwych toksyn, jak świece parafinowe. Tylko jaka świeca sojowa jest najlepsza? Dostępnych jest mnóstwo różnych odmian wosków sojowych, więc wybór tylko jednego może być trudny — ale tu właśnie śpieszymy z pomocą! W tym artykule opowiemy czym różnią się świece sojowe oraz wskażemy na jakie parametry warto patrzeć przy zakupie. Przy następnym zakupie będziesz mieć pewność, które świece sojowe są dobrym wyborem.

Odejście od wosku na bazie ropy naftowej można przypisać gwałtownej popularności soi.

Wosk sojowy stanowi nie-ropopochodną alternatywę dla wosku parafinowego. Jest on wytwarzany z ziaren soi. W związku z tym jest to bardziej zrównoważona opcja zarówno dla producentów jak i użytkowników świec. Oprócz tego, że są zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywą, świece sojowe mają również swoje zalety w porównaniu z innymi rodzajami wosków:

słoik wosku sojowego

Soja to naturalny wybór.

Soja jest naturalnym wyborem dla wielu osób, które preferują stosowanie produktów jak najbardziej zbliżonych do pierwotnego stanu. Świece sojowe wytwarzane są z ziaren soi, która jest odnawialnym surowcem. Ponadto sam wosk ulega biodegradacji, więc nie musisz się martwić, że zanieczyszcza środowisko, gdy wyrzucasz jego pozostałości. Warto również zauważyć, że spalanie soi wytwarza mniej dymu niż spalanie parafiny. Przy soi nie ma potrzeby stosowania sztucznych dodatków, takich jak kwas stearynowy lub łój (tłuszcz zwierzęcy), które utwardzałyby warstwę powierzchniową świecy podczas produkcji, co oznacza mniej pozostałości po zakończeniu jej używania.

 • Palą się znacznie czyściej niż parafina czy wosk pszczeli
 • Podczas palenia praktycznie nie wydzielają zapachu (chyba że używasz tych zapachowych)

Wosk sojowy jest bardziej ekologiczny niż tradycyjne woski.

Świece sojowe są wykonane z surowców odnawialnych, co sprawia że są lepsze dla środowiska niż świece na bazie parafiny. Dzieje się tak, ponieważ wosk sojowy ulega biodegradacji i może być uprawiany w sposób zrównoważony. Wosk sojowy jest nie tylko dobry dla ziemi, ale także pali się czyściej i dłużej niż inne rodzaje wosków. Na przykład świeca sojowa jest trzy razy bardziej wydajna energetycznie niż równoważna świeca parafinowa! Jeśli więc chcesz być przyjazny dla środowiska i cieszyć się ulubionymi zapachami, świece sojowe są dla Ciebie!

Jaka świeca sojowa będzie najlepsza?

Szukając najlepszej świecy sojowej, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:

 • Świeca, która jest w 100% sojowa.

Niektóre świece są wykonane z niewielkiej ilości wosku parafinowego Koniecznie czytaj etykietki ze składem. Im wyższy procent soi w Twojej świecy, tym zdrowsza będzie ona dla Twojego domu i rodziny.

 • Świeca o wysokiej zawartości soi.

Wysoka zawartość soi oznacza, że więcej spalanego paliwa będzie czystym paliwem, a nie dodatkami takimi jak parafina czy kwas stearynowy (które mogą powodować czarny dym). Im wyższy procent czystego naturalnego wosku, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że w twoim domu czają się jakieś toksyny!

 • Zasób odnawialny.

Oznacza to nie tylko mniej odpadów i zanieczyszczeń na Ziemi w postaci tworzyw sztucznych. Istotne jest również, aby soja pochodziła z odpowiedzialnej uprawy, która nie wycina lasów pod uprawę roślin uprawnych.

Szukaj najlepszych cech świecy sojowej.

Świece sojowe są wykonane z soi, która jest surowcem odnawialnym oraz doskonałą alternatywą dla wielu innych rodzajów świec. Ponieważ są tańsze niż świece z wosku pszczelego lub parafiny, często można je znaleźć w różnych zapachach i rozmiarach. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie świecy sojowej?

 • Długi czas palenia
  Świece sojowe mają zwykle dłuższą żywotność niż inne rodzaje wosków, ponieważ ich temperatura topnienia jest wyższa niż w przypadku większości innych rodzajów wosków. Oznacza to, że płomień pozostaje stały w czasie, zamiast szybko migotać na początku, jak to ma miejsce w przypadku zwykłych świec na bazie parafiny.
 • Wysoka intensywność zapachu
  Ciesz się ulubionym zapachem. Ze względu na swoją temperatury topnienia, wosk sojowy nie wydziela żadnych oparów podczas spalania. Nie musisz martwić się o wdychanie szkodliwych chemikaliów. Wosk sojowy zawiera również naturalne olejki, które pomagają utrzymać jego zapach podczas każdej sesji spalania.

Wnioski

Teraz już wiesz, czego szukać w najlepszej świecy sojowej. Jeśli nadal zastanawiasz się jaką świecę wybrać, sprawdź nasze propozycje. Stworzyliśmy listę naszych ulubionych świec i zapachów, aby ułatwić Ci ich porównanie i znalezienie tej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.