Darmowa dostawa od 190zł

Zapalone

Naturalne świece sojowe

Dlaczego świece sojowe są lepsze od parafinowych?

Dlaczego świece sojowe są lepsze od parafinowych?
ilustracja świeca sojowa w szkle z roślinami

Świece sojowe stanowią fantastyczny dodatek do każdego wnętrza. Ich kompozycje zapachowe nie tylko wprowadzają przyjemną, domową atmosferę, ale również odprężają. Świetnie uzupełniają nasze codzienne przestrzenie pracy i relaksu. Sojowe świece z Zapalone to doskonały wybór – naturalne, ekologiczne, stworzone z pasji i dopracowane w każdym szczególe. Do ich produkcji używamy tylko wosków botanicznych i certyfikowanych olejków zapachowych, aby móc zapewnić ich najwyższą jakość.

Świece sojowe – przyjemność przebywania

Węch jest najbardziej niedocenionym ze wszystkich zmysłów, jednak to właśnie on ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i wspomnienia. Z łatwością przywołujemy w pamięci zapach świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy, porannej kawy, wilgotnego powietrza po przelotnej burzy. Zapachy trwale łączą się z naszą pamięcią i mają niepowtarzalną moc przywoływania dobrych wspomnień. Dlatego też starannie dobieramy nasze kompozycje zapachowe, w których możecie odnaleźć między innymi aromaty orzechów, czekolady, kawy i cytrusów.

Dlaczego warto sięgnąć po świece sojowe?

Wykorzystanie wosku botanicznego sprawia, że świece sojowe są bardziej wydajne od tych tradycyjnych – palą się niemal dwukrotnie dłużej i równomiernie wytapiają. Dzięki temu cały wosk ulega roztopieniu i nie musimy się martwić co zrobić z resztkami. Dodatkową zaletą wosku sojowego jest jego temperatura topnienia (45-50 stopni Celsjusza). Jest ona niższa niż parafiny, dzięki czemu świece sojowe są bezpieczniejsze w użytkowaniu i zmniejszają ryzyko oparzenia. Wpływa to również na fakt, że w razie ewentualnych zabrudzeń o wiele łatwiej jest je usunąć – wystarczy ciepła woda z płynem do mycia naczyń. Paląc świece sojowe, możesz dłużej cieszyć się głębokim i naturalnym zapachem, który pachnie cały czas tak samo intensywnie. Dzieje się tak, ponieważ zapach wydobywa się z całej roztopionej powierzchni świecy, a niższa temperatura spalania pozwala olejkom zachować swoje właściwości.

Zadbajmy o klimat

Niedrogie i powszechnie dostępne świece parafinowe podczas spalania wydzielają szereg toksycznych substancji, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Są to między innymi toluen, benzen, alkany i alkeny. Sama parafina jest pochodną destylacji ropy naftowej i częste jej wdychanie zwiększa ryzyko zachorowań na nowotwory układu oddechowego.

W naszej pracowni wszystkie świece sojowe tworzymy z dbałością o ich najwyższą jakość: do odlewania wykorzystujemy wyłącznie naturalny wosk sojowy bez domieszek oraz starannie wyselekcjonowane olejki zapachowe z odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu przy ich spalaniu nie uwalniają się szkodliwe substancje, jak ma to w przypadku tradycyjnych świec parafinowych. Ograniczona o ok 90% jest również emisja dwutlenku węgla.

Troska o klimat ma dla nas głębsze znacznie – w Zapalone nie używamy plastiku. Nasze etykietki powstają z recyklingowego papieru z dodatkiem włókien trawy, które stanowią ok 40%. Produkcja papieru z trawy pozwala zmniejszyć zużycie wody i energii oraz nie wymaga stosowania dużej ilości substancji chemicznych, dzięki czemu zredukowana zostaje emisja CO2.

Odpowiedzialne decyzje mają sens

Świece sojowe z Zapalone to idealny pomysł na prezent, a także niezwykle stylowy dodatek do każdego wnętrza. Ich minimalistyczny design sprawia, że świetnie wkomponują się zarówno w nowoczesne przestrzenie, jak i te bardziej tradycyjne. Dzięki szklanym słoiczkom dają jasne, ciepłe światło, które nadaje wnętrzom osobisty klimat. Przekonaj się sama!